dr Grzegorz K. Sudoł
Absolwent Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Ukończył studia podyplomowe Master of Business Administration oraz Administracja i zarządzanie w oświacie. W swojej pracy szuka połączenia nauki i wieloletniego doświadczenia zawodowego z praktycznym jego wykorzystaniem w działalności społecznej i gospodarczej. Ukończył szereg szkoleń z zakresu zarządzania i marketingu. Prowadzi szkolenia dotyczące podniesienia kompetencji życiowych i umiejętności społeczno-zawodowych młodzieży i dorosłych oraz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Wdraża i inicjuje przedsięwzięcia, które wpływają na zmiany społeczne oraz poprawę jakości życia różnych grup odbiorców i lokalnej społeczności. W ramach swoich kompetencji był pomysłodawcą i wykonawcą wielu projektów realizowanych dla dzieci, młodzieży i seniorów w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi, a także odpowiedzialnym za współorganizację licznych działań o charakterze globalnym takich jak, np. młodzieżową telewizję Synaj.tv. czy Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016.
Prowadzone kursy i przedmioty
diagnozowanie społeczne i ewaluacja, organizacje pozarządowe na rzecz osób z niepełnosprawnością, partnerstwo społeczne i dialog społeczny, partnerstwo lokalne i dialog społeczny, partnerstwo i dialog społeczny, reintegracja zawodowa i społeczna, standaryzacja usług w pomocy społecznej i integracji społecznej, technologia informatyczna w realizacji zadań służb społecznych, informatyka w zarządzaniu, praktyka zawodowa nieciągła
Zainteresowania badawcze
Specjalizuje się w zagadnieniach z pedagogiki społecznej, edukacji i rozwoju regionalnego. Przedmiotem jego badań są przemiany modelu rodziny, relacje międzypokoleniowe, proces kształcenia ustawicznego oraz wielosektorowa polityka społeczna.
Współpraca (z instytucjami oraz realizacja grantów i projektów)
Współpraca w ramach członkostwa w radach: Rada ds. Rodziny, Edukacji i Wychowania – NRR – KPRP, Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.
Współpraca w ramach partnerstwa wielosektorowego: JST Województwa Małopolskiego, NGOsy, sektor prywatny.
Wybrane publikacje
Zagadnienie bezpieczeństwa społecznego w kontekście skutków pandemii Covid-19 na przykładzie diagnozy potrzeb i potencjału społeczności lokalnej w zakresie usług społecznych gminy miasta Tarnowa, (w:) Młyński J., Zdebska E., Ziębińska B. (red.), Praca socjalna i pomoc społeczna w obliczu pandemii Covid 19 i innych współczesnych wyzwań, Wydaw. Scriptum, Kraków 2022.
Centra Aktywności Seniorów jako odpowiedź na wykluczenie społeczne osób starszych w obszarze bezpieczeństwa społecznego, Edukacja Ustawiczna Dorosłych.
II Międzynarodowa Konferencja Naukowa, pt. „Pokoleniowy transfer kulturowy” – Referat: Jak łączyć pokolenia? O roli projektów międzypokoleniowych. Freiburg, 08.10.2022.
III Ogólnopolska Konferencja Naukowa on-line z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, pt. „Pomoc społeczna i służby ratownicze w obliczu wojny na Ukrainie” – Prelekcja: Działania praktyczne w obszarze zarządzania kryzysowego związane z napływem uchodźców wojennych z terenów UA. Studium przypadku – Tarnów. Kraków 16.11.2022.
Zainteresowania
turystyka, muzyka, caravaning