Przejdź do menu Przejdź do treści

Współpraca Instytutu z jednostkami zewnętrznymi w kontekście możliwości zatrudnienia już w trakcie studiów – oferty pracy

Współpraca Instytutu Spraw Społecznych i Zdrowia Publicznego z jednostkami zewnętrznymi jest bardzo ważna dla studentów, zwłaszcza w kontekście zatrudnienia po studiach. Dzięki niej nasi studenci mają możliwość zatrudnienia już w trakcie studiów – aktualnie partnerzy Instytutu poszukują kandydatów na stanowisko pracownik socjalny. Szczegóły znajdują się w przytoczonych ofertach pracy.

Realizowane działania: praktyki, staże i realizacja wspólnych projektów Instytutu z partnerami zewnętrznymi umożliwia zdobycie praktycznych umiejętności przez studentów, co zwiększa ich atrakcyjność dla przyszłych pracodawców. Praktyka w jednostkach zewnętrznych może pomóc studentom zdobyć umiejętności, które są ważne w pracy w zawodzie, takie jak analiza danych, zarządzanie projektami i komunikacja, realizacja projektów społecznych, procedury stosowane w poszczególnych jednostkach, obsługa administracyjna i in. Ponadto dostarcza informacji o realiach zawodowych i pozwala dowiedzieć się, jakie umiejętności i wiedza są wymagane, aby odnieść sukces w życiu zawodowym. Studenci mogą także dowiedzieć się o różnych ścieżkach kariery w obszarze pracy socjalnej, zarządzania kryzysowego i zarządzania w służbach społecznych oraz o tym, jakie umiejętności są najbardziej poszukiwane przez pracodawców. Praktyki i staże ułatwiają nawiązywanie kontaktów z pracodawcami i zwiększają szanse na zatrudnienie po ukończeniu studiów.

Świadectwem tego jest zaufanie, jakim jednostki zewnętrzne obdarzają Instytut Spraw Społecznych i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, kierując do nas zapytania i oferty pracy – dla studentów i absolwentów.

Partnerami oferującymi zatrudnienie w najbliższym czasie są
Centrum Usług Społecznych w Myślenicach, które w chwili obecnej poszukuje pracownika socjalnego (ogłoszenie, wymagania).
Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie, który ogłosił nabór na dwa stanowiska pracownika socjalnego (ogłoszenie, zgoda na przetwarzanie danych osobowych).

Zachęcamy do zapoznania się z ofertami!

Archiwa