Przejdź do menu Przejdź do treści

O ofercie edukacyjnej Instytutu…

Instytut Spraw Społecznych i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie obchodzi w tym roku 10-lecie działalności. Obszary dydaktyczne i naukowe są ściśle powiązane ze współpracą z otoczeniem: z organizacjami zajmującymi się sprawami społecznymi, ze służbami mundurowymi oraz z jednostkami z obszaru zarządzania. Kadrę naukowo-dydaktyczną reprezentują osoby prowadzące badania interdyscyplinarne – realizując zarówno projekty ogólnopolskie, jak i międzynarodowe. Współpraca z jednostkami ministerialnymi, wojewódzkimi, powiatowymi oraz z mniejszymi organizacjami i stowarzyszeniami pozwala na projektowanie planów i programów studiów odpowiadających zapotrzebowaniu rynku pracy. Kooperacja z licznymi interesariuszami zewnętrznymi umożliwia skierowanie studentów i studentek na praktyki w miejscach, w których absolwenci mogą liczyć na realne zatrudnienie i satysfakcjonującą pracę, zgodną z ukończonym kierunkiem studiów.

Studia I i II stopnia w Instytucie Spraw Społecznych i Zdrowia Publicznego

Ze względu na ścisłą współpracę z otoczeniem zewnętrznym – czas studiowania w Instytucie ma bardzo interesującą formę: studenci mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań w podejmowanych działaniach wraz z nauczycielami akademickimi, realizacji indywidualnych i grupowych projektów w ramach prężnie działających kół naukowych oraz realizacji praktyk i wolontariatu w ciekawych miejscach, z którymi Instytut zawarł porozumienia na realizację praktyk przez instytutową społeczność.

Specjalizacje i studia podyplomowe w Instytucie Spraw Społecznych i Zdrowia Publicznego

W ofercie edukacyjnej Instytutu, oprócz studiów na I i II stopniu, znajdują się dwie specjalizacje, uruchomione w oparciu o udzielone Zgody Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej (specjalizacja z zakresu organizacji pomocy społecznej, specjalizacja II stopnia w zawodzie pracownik socjalny) oraz trzy kierunki studiów podyplomowych, pozwalających na zdobycie aktualnej wiedzy i umiejętności z obszaru wsparcia dziecka i rodziny wieloproblemowej, metodyki i metodologii pracy socjalnej oraz pracy socjalnej z uchodźcami.

Niespotykana atmosfera i odpowiednie warunki do studiowania

Instytut mieści się w samodzielnym budynku, otoczonym zielenią, co bardzo dobrze wpływa na studiowanie. Sale dydaktyczne są wyposażone w nowoczesne środki dydaktyczne, a w budynku funkcjonuje biblioteka instytutowa, w której księgozbiorze znajduje się literatura niezbędna do procesu studiowania. Wygodna strefa studenta wyposażona w sprzęt kuchenny sprzyja budowaniu relacji i rodzinnej atmosferze.

„Atmosfera pomiędzy nauczycielami akademickimi a studentami sprzyja poszerzaniu horyzontów oraz nabywaniu nowych doświadczeń, zarówno w sferze edukacyjnej, jak i społecznej” – słowa jednej z naszych absolwentek, mamy nadzieję, zachęcą kandydatów do studiowania kierunków prowadzonych w ISSZP UP.

Zachęcamy do zapoznania się z notatką na ten temat, umieszczoną na portalu LinkedIn.

Archiwa