Przejdź do menu Przejdź do treści

mgr Marta Łaszczyk-Lichoń

mgr Marta Łaszczyk-Lichoń

Katedra Polityki Społecznej

marta.laszczyk-lichon@up.krakow.pl

pok: 210

Tytuł magistra fizjoterapii obroniła na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Absolwentka Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej w Warszawie na kierunku MBA zarządzanie w ochronie zdrowia – poziom Executive oraz studiów podyplomowych w zakresie zdrowia publicznego. Ukończyła specjalizację z zakresu organizacji pomocy społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Słuchaczka studiów podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku zarządzanie projektami innowacyjnymi.

Ukończyła szkolenia: koordynator ds. współpracy z podmiotami ekonomii społecznej, koordynator wolontariatu, zarządzanie i organizacja usług społecznych, efektywna współpraca i komunikacja w centrum usług społecznych, komunikacja i negocjacje, opieka geriatryczna, demencja – otępienie starcze, opieka spersonalizowana, pierwsza pomoc oraz wiele specjalistycznych kursów z zakresu fizjoterapii.

Zainteresowania badawcze

Jakość życia osób starszych oraz opiekunów osób zależnych, opieka hospicyjna, opieka wytchnieniowa, funkcjonowanie centrów usług społecznych.

Pełnione funkcje

  • Zastępca dyrektora ds. usług społecznych w Centrum Usług Społecznych w Myślenicach oraz Organizator Usług Społecznych.
  • Koordynator projektu „Centrum Usług Społecznych w Gminie Myślenice”. Pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Spraw Społecznych i Zdrowia Publicznego UP.
  • Posiada doświadczenie zawodowe w obszarze ochrony zdrowia, polityki społecznej oraz tzw. trzeciego sektora budowane w kraju i za granicą.
  • Jako koordynator wolontariatu realizowała autorski projekt dotyczący wolontariatu towarzyszącego pn. „Przyjaciel z Okna Nadziei”. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej oraz Krajowej Izby Fizjoterapeutów.

Zainteresowania

Hygge po polsku,  filmy i seriale kryminalne, odnawianie mebli, podróże i gotowanie. Kiki, Frida i Heniek – wierni, czworonożni przyjaciele.