Łącz pasję z profesją: Zarządzanie Ochroną Środowiska – studia magisterskie pod patronatem NFOŚiGW
Kierunek Zarządzanie ochroną środowiska na poziomie studiów magisterskich drugiego stopnia to studia łączące tematykę ochrony środowiska z bardzo ważnymi kwestiami z obszaru. Realizowany pod patronatem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) unikalny program studiów łączy nauki społeczne z naukami ścisłymi i przyrodniczymi, dając absolwentom szereg możliwości zatrudnienia. Studia są realizowane w formie stacjonarnej i niestacjonarnej.
Współpraca Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Instytutem Spraw Społecznych i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to instytucja o wyjątkowym charakterze, która od ponad 34 lat nieprzerwanie pełni ważną rolę w realizacji polityki ekologicznej państwa. Jako pierwsza tego typu instytucja publiczna na świecie, powstała w 1989 roku, w okresie przemian ustrojowych. Dzięki stabilnym przychodom, kompetentnym i doświadczonym kadrom oraz wypracowanym formom współpracy z beneficjentami, NFOŚiGW jest głównym ogniwem polskiego systemu finansowania ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Współpraca z NFOŚiGW otwiera drzwi do największych, najważniejszych i najbardziej innowacyjnych inwestycji proekologicznych w kraju.
Instytut Spraw Społecznych i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie to jednostka naukowo-dydaktyczna, której misją jest przekazywanie wiedzy i kształtowanie kompetencji studentów w obszarach nauk społecznych, zdrowia publicznego oraz ochrony środowiska.
Zespół specjalistów z zakresu ochrony środowiska, polityki społecznej i ekonomii, tworzący kadrę naukowo-dydaktyczną Instytutu, to doświadczeni naukowcy i praktycy, którzy przekazują studentom aktualną i praktycznie użyteczną wiedzę. Instytut współpracuje z wieloma jednostkami naukowo-badawczymi i praktycznymi na poziomie krajowym i międzynarodowym. Obejmuje ona realizację projektów badawczych, wymianę naukową i dydaktyczną, a także realizację kierunku Zarządzanie ochroną środowiska. Współpraca z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, największym ogniwem polskiego systemu finansowania ochrony środowiska, stanowi dodatkowy atut i potwierdzenie wysokiego poziomu kształcenia na tym kierunku.
Interdyscyplinarność i Specjalności na kierunku Zarządzanie ochroną środowiska
W czasie studiów na kierunku Zarządzanie ochroną środowiska, studenci mają możliwość zdobycia interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu zarządzania, organizacji, bezpieczeństwa, odnawialnych źródeł energii, polityki społecznej oraz problemów społecznych związanych z ochroną środowiska. Po pierwszym semestrze, oferowane są dwie specjalności do wyboru: Ochrona środowiska w polityce społecznej oraz Zarządzanie odnawialnymi źródłami energii.
Kompetencje Absolwentów Zarządzania ochroną środowiska
Absolwenci są przygotowani do tworzenia planów strategicznych i operacyjnych odnoszących się do potrzeb, problemów i oczekiwań jednostek, grup i społeczności lokalnych. Posiadają umiejętności w zakresie tworzenia dokumentów strategicznych, planów rozwoju, raportów, opracowań i programów. Są także wyposażeni w kompetencje administracyjne i umiejętność zarządzania zespołem pracowników w sytuacjach kryzysowych (więcej informacji).
Możliwości zatrudnienia
Po ukończeniu studiów, absolwenci mają szansę na pracę w różnorodnych sektorach, w tym: w służbach ochrony środowiska, organach administracji na różnych szczeblach, w administracji parków narodowych i krajobrazowych, firmach konsultingowych, biurach planowania przestrzennego i projektów, a także w przedsiębiorstwach gospodarki komunalnej i sanitarnej. Wielu absolwentów znajduje zatrudnienie także w instytucjach zajmujących się zintegrowanym zarządzaniem środowiskiem (więcej informacji).
Rekrutacja
Rekrutacja na kierunek Zarządzanie ochroną środowiska odbywa się na podstawie konkursu dyplomów studiów I, II stopnia lub studiów jednolitych. Zapraszamy do systemu rekrutacyjnego.