Przejdź do menu Przejdź do treści

Uroczyste Zakończenie VI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Krajoznawczej o Republice Słowackiej na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Z ogromną radością informujemy, że 24 stycznia 2024 roku w murach Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbył się finał VI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Krajoznawczej o Republice Słowackiej. Ten wyjątkowy konkurs był zorganizowany przez Instytut Biologii i Nauk o Ziemi UKEN w Krakowie we współpracy z Instytutem Zarządzania i Spraw Społecznych UKEN, Konsulatem Generalnym Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Instytutem Słowackim w Warszawie.

Uczestnicy i Goście Honorowi

W konkursie udział wzięło 47 zdolnych uczniów z 19 szkół ponadpodstawowych. Cześć uczestnikom oddali znakomici goście, w tym Konsul Republiki Słowackiej w Krakowie, Pani Lenka Pivková, Dyrektor Instytutu Słowackiego w Warszawie, Pan Milan Novotný, a także przedstawiciele naszego Uniwersytetu: Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UKEN, Dyrektor Instytutu Biologii i Nauk o Ziemi dr hab. Agnieszka Greń, prof. UKEN oraz Dyrektor Instytutu Zarządzania i Spraw Społecznych dr hab. Norbert G. Pikuła, prof. UKEN.

Wykład i Wyróżnienia

Wykład okolicznościowy na temat atrakcji geoturystycznych Słowacji wygłosił Prof. dr hab. Krzysztof Bąk. Laureatami konkursu zostali Paweł Targosz z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej (I miejsce), Jan Biel z Zespołu Szkół Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach (II miejsce) oraz Maksymilian Rosiek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej (III miejsce).

Nagrody i podziękowania

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, w tym indeksy na studia na kierunki geografia, ekoturystyka oraz turystyka i rekreacja, a także cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Instytut Słowacki w Warszawie.

Składamy serdeczne podziękowania i gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu, a zwłaszcza laureatom. Warto również podkreślić ogromne zaangażowanie i pracę organizatorów, w tym dr Matyldy Siwek i dr hab. Mariusza Szuberta, prof. UKEN z naszego instytutu. To wydarzenie było nie tylko świętem wiedzy, ale również okazją do celebracji międzynarodowej współpracy i przyjaźni. Cieszymy się na kolejne edycje tego konkursu oraz dalsze promowanie wiedzy krajoznawczej wśród młodzieży.

Archiwa