Przejdź do menu Przejdź do treści

VII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej – zaproszenie do udziału

Szanowni Państwo, Dyrektorzy i Nauczyciele szkół ponadpodstawowych

Serdecznie zapraszamy do udziału w VII  Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej.

Organizatorem konkursu jest Katedra Turystyki i Badań Regionalnych w Instytucie Zarządzania i Spraw Społecznych Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie we współpracy z Instytutem Prawa, Ekonomii i Administracji oraz Instytutem Biologii i Nauk o Ziemi, a także Czeską Centralą Ruchu Turystycznego – CzechTourism. Laureaci konkursu otrzymają prawo podjęcia studiów na kierunku Turystyka i rekreacja prowadzonym w Instytucie Zarządzania i Spraw Społecznych, Ekoturystyka i Geografia – w Instytucie Biologii i Nauk o Ziemi oraz Gospodarka przestrzenna i zarządzanie nieruchomościami prowadzonym przez Instytut Prawa, Ekonomii i Administracji.

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy uczniów szkół ponadpodstawowych na temat Republiki Czeskiej. Konkurs ma charakter otwarty. W br. odbędzie się  siódma edycja tego konkursu.


W tej edycji konkursu może wziąć udział maksymalnie 80 osób, a jedna szkoła może zgłosić maksymalnie 3 uczniów. O możliwości uczestnictwa w finale konkursu będzie decydować kolejność zgłoszeń.

Konkurs planowany jest na 27 maja 2024 r. w głównym budynku Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 13 maja 2024 r.

Zgłoszenia należy przesłać drogą mailową na adres komitetu organizacyjnego: czechy@up.krakow.pl

Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie.

Regulamin Konkursu Wiedzy o Republice Czeskiej

Formularz zgłoszeniowy

Głównym organizatorem oraz koordynatorem działań w ramach konkursu są pracownicy Katedry Turystyki i Badań Regionalnych w Instytucie Zarządzania i Spraw Społecznych Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie – dr Matylda Siwek, dr Renata Rettinger oraz dr Franciszek Mróz, natomiast współorganizatorami konkursu są pracownicy Instytutu Prawa Ekonomii i Administracji – dr Kamila Ziółkowska – Weiss, dr Magdalena Kwiek i dr Robert Faracik oraz Instytutu Biologii i Nauk o Ziemi – dr Joanna Fidelus-Orzechowska.

Archiwa