Przejdź do menu Przejdź do treści

Dr hab. prof. UP Norbert G. Pikuła i dr Karolina Jarosz – w składzie Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej IV kadencji na lata 2023-2026

Z przyjemnością informujemy, że w składzie Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej IV kadencji na lata 2023-2026 znalazło się dwóch przedstawicieli z naszego Instytutu: dr hab. prof. UP Norbert G. Pikuła (przedstawiciel uczelni), dr Karolina Jarosz (Świętokrzyski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej).

Komitet jest organem pomocniczym Ministra Rodziny i Polityki Społecznej i stanowi instytucjonalizację dialogu obywatelskiego w dziedzinie ekonomii społecznej, umożliwiając tworzenie rozwiązań w sposób partycypacyjny, w porozumieniu z teoretykami i praktykami, reprezentującymi administrację rządową i samorządową, sektor ekonomii społecznej, środowiska naukowe, partnerów społecznych, instytucje finansowe, przyczyniając się do społecznej legitymizacji wrażanych rozwiązań oraz zapewnienia spójności działań w sferze publicznej w obszarze ekonomii społecznej.

Krajowy Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej (KKRES) to instytucja powołana przez Radę Ministrów w celu wspierania i promowania rozwoju ekonomii społecznej w Polsce. Ekonomia społeczna to sektor gospodarki, który obejmuje różnorodne inicjatywy i przedsięwzięcia prowadzone przez organizacje pozarządowe, spółdzielnie, fundacje, stowarzyszenia i inne podmioty, które kładą nacisk na aspekty społeczne i ekologiczne, a nie tylko ekonomiczne.

KKRES zajmuje się koordynacją działań w zakresie ekonomii społecznej, inicjowaniem projektów i działań na rzecz jej rozwoju oraz promowaniem wiedzy na temat ekonomii społecznej wśród społeczeństwa. Komitet organizuje konferencje, seminaria i szkolenia dla przedstawicieli sektora ekonomii społecznej oraz dla osób zainteresowanych tą tematyką. KKRES wspiera również inicjatywy przedsiębiorcze, które mają na celu poprawę warunków życia lokalnych społeczności, a także inwestycje społecznie odpowiedzialne.

W skład Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej wchodzą przedstawiciele administracji rządowej, organizacji pozarządowych, spółdzielni, instytucji naukowych oraz innych podmiotów związanych z sektorem ekonomii społecznej.

Archiwa